Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego - Parcour.pl fitasc

Felietony

Apr 20, 2011

Zawody w Czechach

Marcin Pluciński

W trzeci weekend kwietnia postanowiliśmy z Marcinem wybrać się do Czech na zawody w Parcours de Chasse. Na strzelnicy Vraz pod Pragą odbywały się dwie imprezy.

W sobotę strzelcy rywalizowali w drugiej rundzie zawodów z serii MYSLYVECKY LOVECKY PARKUR. Bardzo ciekawą formułę rywalizacji przyjęli organizatorzy. Zawody trwały trzy dni podczas których strzelcy zapisywali się na konkretny dzień i konkretną godzinę. Każdy mógł wykupić tyle serii ile razy chciał podejść do rywalizacji. Strzelaliśmy 50 rzutków na ośmiu gniazdach. Zawodnicy przez trzy dni strzelili 370 serii!

Strzelnica robi naprawdę wielkie wrażenie. Osie ustawione są w lesie, a różnorodnie ukształtowany teren pozwala strzelać rzutki zarówno bardzo wysokie jak i przelatujące poniżej poziomu stanowisk. Oprócz wykorzystania pagórków i dolin na strzelnicy jest kilka wież, platform dodatkowo urozmaicających trajektorie rzutków.

W Czechach najlepiej widać, że Parcour może strzelać każdy myśliwy. Wystarczy dubeltówka ( wielu strzelców strzelało z „horyzontalki” ), okulary , słuchawki i można dobrze się bawić strzelając do rzutków.

W niedziele odbył się po raz trzeci Memoriał Antonina Waltera. Antoni Walter był strzelcem, wieloletnim prezesem czeskiej organizacji parcour, organizatorem Mistrzostw Europy i Świata w Parcour de Chasse. Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 strzelców z Czech , Słowacji, Austrii i Polski. Strzelaliśmy 100 rzutków na czterech osiach po cztery gniazda. Na każdym stanowisku był jeden dublet i cztery lub pięć singli. Zawodnicy byli podzieleni na klasy Junior, Senior, Veteran, Super Veteran. Kobiety były sklasyfikowane z Juniorami. Dodatkowo klasa Senior była podzielona na grupy A,B,C. Każdy kto startował pierwszy raz był przydzielany do odpowiedniej grupy po strzeleniu 50 rzutków. Reszta zawodników jest przydzielana na podstawie oficjalnego rankingu Organizacji ASAT. Najlepszy wynik w zawodach ( 91/100 ) osiągnęło trzech strzelców, a najlepszy po barażu okazał się Pavel Zazvorka. Średnia trafień na zawodach to 71 %.

Wszystkim sympatykom strzelania do rzutków polecam strzelnice pod Pragą. Każdy kto kocha strzelanie będzie tam czuł się jak w raju strzeleckim. 7 i 8 maja na strzelnicy Vraz odbędzie się Grand Prix Prague Parcour de Chasse 200. Organizatorzy zapowiadają rywalizację na 16 gniazdach obsługiwanych przez prawie 70 maszyn!

Wcześniej wszystkich sympatyków strzelania zapraszam do Bydgoszczy 1 maja na Puchar Wiosny Compak Sporting 100.

video >>>

1 2 3 4 5 6
Copyright © Parcour.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.