Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego - Parcour.pl fitasc

Felietony

Mar 5, 2011

PUCHAR ZIMY 2011

Marcin Pluciński

Piątego marca na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich spotkali się strzelcy z całej Polski by po raz piąty rywalizować o Puchar Zimy. Zawody otwierające sezon parkurowy w Polsce zawsze cieszyły się dużą frekwencją. Tym razem udział w zawodach wzięło 77 zawodników. Nie zabrakło pozytywnie zakręconych strzelców nawet z Gdańska czy Nowego Sącza. Na otwarciu Jerzy Kamiński i Krzysztof Łyczykowski przypomnieli podstawy zasad i bezpieczeństwa podczas zawodów organizowanych przez organizacje zrzeszone w FITASC. Poinformowali strzelców o zmianach w  regulaminie Compak Sporting, które obowiązują od stycznia 2011.  Zmiany są raczej kosmetyczne, a najistotniejsza z nich  wprowadza zasadę, że w dubletach można oddać jeden strzał do jednego rzutka. Podobnie jak w „sporcie”.

Ogłoszono nowe zasady klasyfikacji w Turnieju Czterech Pór Roku. W klasyfikacji końcowej będą liczyć się trzy wyniki z czterech rund. Warunkiem sklasyfikowania będzie jednak obecność na ostatnich zawodach z serii-  Pucharze Jesieni. Zawodnik z najlepszym wynikiem będzie otrzymywał 100 punktów do klasyfikacji generalnej. Pozostałe punkty będą wyliczone ze stosunku wyniku kolejnych strzelców do najlepszego wyniku zawodów. Na przykład zawodnik wygrywając wynikiem 90/100 otrzyma 100 punktów, a zawodnik który uzyska drugi wynik 88/100 otrzyma 97,77 punktów, trzeci z wynikiem 86 otrzyma 95,55 punktów.

Strzelcy rywalizowali na czterech osiach ustawionych zgodnie z zasadami Compak Sporting. Strzelano do wszelkiego rodzaju rzutków: Normal, Midi, Mini, Rabbit, Battue. Dzięki ukształtowaniu terenu na pierwszej osi "BERETTA" każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności strzelając do  rzutków  lecących poniżej poziomu stanowisk. Na osi "CENTROZAP" rzutek rabbit wywoływał wiele gorących dyskusji. Na osi  KRIEGHOFF strzelaliśmy do rzutka super defilatora przez całą oś i Battue, który przez Czechów nazywany jest Kachna(Kaczena). Na osi NASTA  ciekawy rzutek Midi także okazał się wyzwaniem dla strzelców, ponieważ jest o dwa centymetry mniejszy od rzutka Normal i przez to stwarza złudzenie że jest dalej i należy uważać by za bardzo go nie wyprzedzić.

O zwycięstwie w dwóch kategoriach zadecydował baraż. W kategorii Weteran o zwycięstwo walczyli Waldemar Jendrzejewski z Edwardem Spierewką. Wygrał ten drugi po dodatkowej dogrywce w pierwszej bramce. O Puchar Zimy w kategorii Senior walczyły trzy osoby z wynikiem 82 pkt: Marcin Kamiński, Hubert Olejnik i Marcin Pluciński. Wygrał Marcin Kamiński wynikiem 23/25, jeden rzutek mniej strzelił Marcin Pluciński zajmując drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium stanął Hubert Olejnik. Najlepszy wynik w klasyfikacji Junior ( drugi wynik w klasyfikacji generalnej) uzyskał Janusz Kopczyński. Najlepiej strzelającą kobietą okazała się Aleksandra Jamróz. Najstarszy zawodnik zawodów Henryk Zaworski z Gdańska był bezkonkurencyjny w klasyfikacji Super Weteran. Więcej wyników w klasyfikacji końcowej poniżej. Puchary i nagrody ufundowane przez Śląski Klub Strzelecki ALFA zostały wręczone już tradycyjnie w chacie myśliwskiej.

Tak rozpoczęliśmy kolejny sezon parkurowy w Polsce.  Zapraszamy wszystkich, którzy lubią strzelać do różnorodnych rzutków na Puchar Wiosny do Bydgoszczy 1 maja 2011 roku.

Na wszystkie pytania i wątpliwości bardzo chętnie odpowiemy, zapraszamy na nasze konto na Facebook'u

Wyniki open - klasyfikacja Pucharowa


1 2 3 4 5 6
Copyright © Parcour.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.