Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego - Parcour.pl fitasc

Konkurencje

Compak Sporting

Parcours de Chasse

Combined Game Shooting

Compak® Sporting Jest jedną z pięciu konkurencji parkurowych opartych na regulaminie F.I.T.A.S.C.

Nie jest tak popularna jak Parcours de Chasse ( Sporting ) jednak w naszym kraju przeważa, ze wzglądu na krótsze doloty i mniejszy obszar potrzebny do jej zorganizowania. W tym roku odbędą się już VI Mistrzostwa Polski w Compak® Sporting.

więcej >>>

 

„Królewskie Strzelanie”- najpopularniejsza i najbardziej znana na świecie konkurencja strzelecka F.I.T.A.S.C. W Mistrzostwach Świata  liczba zawodników za każdym razem przekracza tysiąc.

Specyficzne ustawienia trajektorii i umiejscowienie osi  w różnorodnym terenie , sprawia że zawodnicy rywalizują w warunkach jak najbliższych naturalnemu strzelaniu do kuropatwy, kaczki, bażanta, zająca itd. Na terenie wysokim i niskim,  otwartym jak i w lesie.

więcej >>>

 


Konkurencja ta wywodzi się z wielobojów myśliwskich strzelanych w Europie. Organizacja F.I.T.A.S.C. postanowiła zebrać te wszystkie doświadczenia, spisać zasady w regulamin i stworzyć pierwszą ogólnoświatową dyscyplinę śrutowo-kulową. Strzelcy podobnie jak w polskim wieloboju muszą wykazać się wszechstronnością strzelając cztery konkurencje śrutowe i dwie kulowe dające razem 800 punktów.

więcej >>>

1 2 3 4 5 6
Copyright © Parcour.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.